Fallgrapp

Fallgrapp je elektroakustický projekt za ktorým stojí muzikant Jureš Líška. Vznikol v roku 2012 a v tom istom roku vyhral Fallgrapp autorskú súťaž Fatt Kools, ktorá sa zameriava na vyhľadávanie nových talentov. V roku 2013 sa vyprofilovala 6-členná koncertná zostava, ktorá sa v nasledujúcom roku rozrástla o ďalších dvoch členov. Na koncertoch spájajú elektroniku s husľovým triom, perkusiami, bicím nástrojom, gitarou a vokálom. Za svoju krátku existenciu si stihli zahrať aj na prestížnych festivaloch, ako je Festival Bažant Pohoda, Showcase Wave Festival či United Islands.

Svojou hudobnou tvorbou výborne doplnili atmosféru na odovzdávaní hudobných cien Radio Head Awards 2013. Na jeseň tohto roku Fallgrapp plánuje turné k svojmu debutovému albumu Rieka, po Slovenskej a Českej republike. Album bol vydaný vo vydavateľstve GERGAZ. Stretol sa s pozitívnym ohlasom kritikov, stal sa albumom týždňa na Bandcamp.com a viacerých rádiách. Ich hudba bola použitá aj v kampani UNICEF. Pravidelne sa objavujú v rotáciách nielen slovenských, ale aj zahraničných rádií.

Členovia kapely: Jureš Líška, Agata Siemaszko, Nora Ibsenová, Robo Rehák, Michal Pagáč, Martin Semrič, Jakub Líška, Matej Kumpán, Petr Hanák

www.soundcloud.com/fallgrappfallgrapp@gmail.com

rieka_cd-cover