Ado Juráček

Ado je slovenský songwriter, ktorý vo svojej tvorbe prepája folk s prvkami havajskej hudby. Adove piesne sú inšpirované vlastným bytím, láskou a cestovaním. V septembri 2015 podnikol cestu po Kalifornii a Havajských ostrovoch v spoločnosti cestovnej gitary značky Furch. Výsledkom je hudobný videodenník “Na cestách s Little Jane”. V januári 2016 vydal Ado pod vlastnou značkou Folkie records prvý EP album. V súčasnosti sa venuje projektu Folkie, koncertovaniu, výučbe hry na ukulele a príprave svojho prvého radového albumu.

BANDLY stále hľadá nové spolupráce so zaujímavými interpretmi a Ado je skvelým príkladom. Žánrovo Ado obohatí našu ponuku so svojim prvým EP,  ktoré vyšlo v januári 2016 pod názvom Ado*, s kolekciou šiestich piesní v jednoduchých akustických aranžmánoch. Skladby Ako vtáčik, Sadni si vedľa, Vlna sa už valí, Snáď, Domov a Sobota v sebe nesú folk, prvky havajskej hudby a značnú dávku akustickej hudobnej energie za sprievodu gitary a ukulele.

“Ado Juráček o svojej tvorbe a inšpirácií povedal:

Už ako malý chlapec som doma počúval platne od Boba Dylana a americké folkové tradicionály. Folk je v našich končinách skôr raritou, než populárnym hudobným žánrom. V Amerike je to však ľudová hudba, s citeľným vplyvom odrážajúcim sa aj v pop music. Zlom nastal, keď som po prvýkrát počul tradičnú havajskú hudbu. Inšpiruje ma najmä zvuk havajskej lapsteel gitary, ukulele a teplých vokálov v úzadí. Mám rád prepojenie žánrov akými sú folk a blues, v ktorých badať stopy havajskej hudobnej tradície. Ľudia, ktorí ovplyvnili moje hudobné smerovanie boli predovšetkým Jack Johnson, Norah Jones, Bob Dylan a vlna songwriterov zo začiatku 70. rokov.”

 

Adove koncerty a hudbu nájdete v Adovom profile i s jeho cd.

V našej ponuke zatiaľ nájdetš Adove EP za skvelých 6 eur.